Slapdash

_DSC7066-2

Pražské rockabilly trio Slapdash bylo založené v roce 2005. Současnou sestavu tvoří:
Petr Židlický – kytara, hlavní zpěv
Jiří Hamouz – kontrabas, zpěv
Michal Mareš – bicí

Začátek můžeme hledat už v 90. Letech, kdy se Petr a Ferenc setkali v jedné z mála tehdejších českých kapel hrajících rockabilly – Crazy Wheels. Po několika úspěšných letech hraní se jejich cesty rozdělily, Ferenc si „odskočil“ do punkbilly formace The Gangnails, ve které působil až do roku 2007, kdy kapelu opustil a začal se naplno věnovat již jen nově vzniklým Slapdash Rockabilly. Petr zůstal věrný rockabilly a s bývalým zpěvákem Crazy Wheels založili novou formaci Go! Daddy O´, kterou na kontrabas doplnil Petrův kamarád z mládí Pavel Růžička.

Po letech se jejich cesty zase spojily a v roce 2005 se sešli na jednom podiu již všichni tři zakládající členové Slapdash Rockabilly (Petr, Ferenc a Pavel). Po 14ti letech (na začátku roku 2020) nahradil Pavla nový basista - Jirka Hamouz, který současně působí ve své swingové formaci Marty's Henpecked Club a na basu hraje ještě v kapele Gumption.

Za dobu své působnosti odehráli více než čtyři stovky koncertů. Pravidelně vyrážejí koncertovat i do zahraničí, zejména do Německa, Švýcarska, Polska, Rakouska, na Slovensko, ale také do Holandska či Belgie.

Na kontě mají tři CD, pár videoklipů a několik účastí na kompilacích a rockabilly výběrech, vydaných v Čechách i v zahraničí. Hudba Slapdash Rockabilly byla také použita v několika filmových snímcích a je často využívána do propagačních materiálů sportovních či kulturních akcí.

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem